Hõõrudes sõrme oma lemmiklooma jooginõu sisemuses tunned, et selle seinad on libedad. Seda libedust nimetatakse biokileks - https://et.wikipedia.org/wiki/Biokile
Biokileks nimetatakse pinnale kogunenud orgaaniliste ja anorgaaniliste, elava ja surnud materjalide kogumikku. See koosneb paljudest erinevatest bakteritest, mille kooslusel tekib paks lima, mis toimib liimina, et hoida bakterid koos ja kinnituda pinnale.
Biokile võib sageli olla hea bakter, kuid ka halb bakter!
Biokile pakub turvalist kasvupaika sellistele bakteritele nagu Listeria, E. coli ja legionella, selles saavad nad kihtidena paljuneda ja antud kausis olev vee saastumine muutub vältimatuks. On leitud, et halb biokile on seotud mitmesuguste mikroorganismide infektsioonidega kehas, nagu kuseteede infektsioonid, kõrva infektsioonid ja põie nakkused.
Paljud lemmikloomaomanikud teevad vea, kui täidavad veenõu uuesti ilma selle eelneva puhtakspesemiseta, kuna see muutub sel juhul väga heaks keskkonnaks biokile tekkele.
Kuidas biokilet vähendada:
Puhasta oma lemmiklooma kaussi vähemalt kord nädalas, vaheta vett iga päev.
Kui lemmiku joogikauss on kohas, mida ümbritsevad erinevad bakterid, pese veenõud iga päev!
Parimate tulemuste saavutamiseks pese veekauss nõudepesumasinas kuumatsüklil kasutades ökoloogilist ja mittetoksilist pesuvahendit, et biokilest kausi seintel täielikult vabaneda!
Kuna biokile sisaldab ka häid baktereid, siis üks kord nädalas joogikaussi pesta on piisav, et mitte muuta koera elu ka liiga steriilseks.
No comments:
Post a Comment